המוסיקה התקיימה בעולם מאז ומתמיד, עוד לפני שהאדם דיבר את מילותיו הראשונות. היא התקיימה תחילה בטבע ובשלב מאוחר יותר שימשה כאמצעי לתקשורת בין בני אדם או שהיוותה מעטפת לטקסים שונים. האמירה שמוסיקה מחברת בין אנשים איננה קלישאה, אנשים בעלי שפה שונה, בני גילאים שונים המחזיקים בתפיסות עולם מנוגדות יכולים למצוא את המשותף להם באמצעות המוסיקה.
יצירת קשר היא אלמנט מרכזי במקצועות הטיפול, החינוך וההוראה. לא פעם נתקלים אנשי מקצוע מתחומים אלה בהתנגדויות ביצירת קשר. ילדים, נערים ואף מבוגרים לא תמיד יכולים להעביר את שעל ליבם במילים. לפעמים אין להם את היכולת המילולית/הקוגנטיבית לכך, לפעמים נראה שאין מילים היכולות לתאר את מה שהם מרגישים או שהם פשוט אינם יודעים כיצד להתחיל לדבר.  במקרים אלה המוסיקה יכולה לסייע בבנית קשר בין מורה לתלמיד, בין מטפל למטופל ובין מנחה לקבוצה. 
המשתתפים בסדנת ארגז כלים מתנסים במשחקים מוסיקלים שונים בשיטת ׳קול אחד׳. המשחקים המוסיקליים בסדנה מלווים בהסברים מתודים ובשיתוף החוויה האישית של חברי הקבוצה, במטרה לחלוק את התובנות והרעיונות שעולים בה. סדנת ארגז כלים מתאימה לצוותי טיפול, הוראה, חינוך, הנחיית קבוצות ועוד, כסדנה חד פעמית או כסדנה תהליכית.