יצירת קשר היא אלמנט מרכזי בטיפול, חינוך והוראה. יחד עם זאת לא פעם נתקלים אנשי מקצוע מתחומים אלה בהתנגדויות וקשיים ביצירת קשר באופן ורבלי. ילדים, נערים ואף מבוגרים לא תמיד יכולים להעביר את שעל ליבם במילים, לפעמים אין להם את היכולת המילולית/קוגנטיבית לעשות כך, לפעמים נראה להם שאין מילים שיתארו את מה שהם מרגישים ולפעמים הם פשוט אינם יודעים איך להתחיל לדבר.

המוסיקה התקיימה בעולם מאז ומתמיד, עוד לפני שהאדם דיבר את מילותיו הראשונות. היא התקיימה תחילה בטבע ובשלב מאוחר יותר שימשה כאמצעי לתקשורת בין בני אדם או שהיוותה מעטפת לטקסים שונים. האמירה שמוסיקה מחברת בין אנשים איננה קלישאה! אנשים בעלי שפה שונה, בני גילאים שונים או אפילו אנשים שמחזיקים בתפיסות עולם מנוגדות יכולים למצוא את המשותף להם באמצעות המוסיקה.

בתחומי הטיפול, החינוך וההוראה יכולה המוסיקה לסייע היכן שנעלמות המילים. מוסיקה יכולה לסייע לבנות קשר בין מורה לתלמיד, בין מטפל למטופל ובין מנחה לקבוצה. קשר שיכול להתחיל ללא מילים ולפעמים גם להמשיך להתקיים בצורה זו.

המשתתפים בסדנת ״ארגז כלים״ מתנסים במשחקים מוסיקלים שונים בגישת ״קול אחד״. המשחקים המוסיקליים בסדנה מלווים בהסברים מתודים ובשיתוף החוויה האישית של כל אחד מחברי הקבוצה במטרה לחלוק את התובנות והרעיונות אחד עם השני. סדנת ארגז כלים מתאימה לצוותי טיפול, הוראה, חינוך, הנחיית קבוצות ועוד.. כסדנה חד פעמית או כסדנת עומק מתמשכת.